Agata i Alex popłynęli

LIPSK. W okrojonym składzie, dwuosobowa ekipa Delfina MOKSiR Jastarnia wystartowała w kolejnej rundzie Klubowego Pucharu Świata, która odbyła się w Lipsku (Niemcy). Klub z półwyspu reprezentowała Agata Struck i Alex Romero.
W Lipsku wystartowali zawodnicy z 57 klubów z 14 państw m.in. z Chin, Francji, Kolumbii, Rosji, Estonii, Czech, Kazachstanu. Zawody były na wysokim poziomie, ustanowiono jeden rekord świata i dwa rekordy Europy.
Drużynowo ze względu na to, że klub nie mógł punktować we wszystkich konkurencjach Delfin MOKSiR Jastarnia zajął dopiero 21 miejsce. Natomiast indywidualnie na sześć startów nasi zawodnicy zdobyli dwa medale i dwa razy zajęli wysokie, piąte miejsca. Medal złoty w konkurencji 100 m i medal brązowy na dystansie 200 m oraz piąte miejsce na 50 m wywalczyła Agata. Alex ustanowił rekord życiowy na dystansie 200 m bi-fins (płetwy pojedyncze) i zajął piątą lokatę.
– Agata swoim startem udowodniła, że powinna znaleźć się w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów – uważa Marek Ogiełło, trener Delfina. – W tym miejscu Agata, jej rodzice i ja pragniemy bardzo podziękować anonimowemu sponsorowi, wielkiemu sympatykowi naszego klubu za sfinansowanie wyjazdu na Klubowy Puchar Świata do Lipska.
Sympatyk pływania z głębi Polski wyciągnął z kieszeni pieniądze po tym, jak przeczytał o wcześniejszych startach Agaty w NT Ziemia Pucka.info.