Mamy wojewodę!

WARSZAWA. Dzisiaj w samo południe nominację na nowego wojewodę pomorskiego odebrał Ryszard Stachurski. Przez ostatnie niemal dwa lata był podsekretarzem stanu w randze wiceministra. W Ministerstwie Sportu i Turystyki odpowiadał m.in. za budowę „Orlików”.

Stachurski jest jednym z pięciu nowych wojewodów. Pozostałych jedenastu pozostało na swoich stanowiskach. Ryszard Stachurski przed laty był sekretarzem Urzędu Gminy w Krokowej, później dyrektorem Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” we Władysławowie.
Na zdjęciu: Ryszard Stachurski kilka dni temu podczas otwarcia „Orlika” w Starzynie, gm. Puck.

Ryszard Stachurski urodził się 7 grudnia 1950 r. w Gdyni. Jest absolwentem filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów prawa i administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także podyplomowych studiów zarządzania w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. W latach 1990-2001 sekretarz gminy Krokowa, później radny powiatu puckiego. Od marca 2008 r. pełnił funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” we Władysławowie. Przed objęciem stanowiska wojewody, od 4 lutego 2010 r. sprawował funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Od 32 lat mieszkaniec wsi Goszczyno, gm. Krokowa.