Posiedzą za kradzieże samochodów

RUMIA. Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna usłyszał już 30 zarzutów związanych przede wszystkim z kradzieżami samochodów i włamaniami do nich. Przestępstw tych dokonał ze wspólnikami z powiatu wejherowskiego.
Do zatrzymania 41-letniego mieszkańca Gdyni doszło w miniony poniedziałek w Rumi podczas pościgu. Mężczyzna podejrzewany był o szereg przestępstw m.in. kradzieży i włamań do samochodów. Puccy kryminalni sprawą włamań na terenie powiatu zajmowali się od dłuższego czasu. Wówczas wpadli na trop trzyosobowej grupy mężczyzn, 41-latka z Gdyni oraz dwóch mieszkańców powiatu wejherowskiego w wieku 19 i 20 lat.
Ustalenia funkcjonariuszy operacyjnych pozwoliły na zatrzymanie dwóch młodszych mężczyzn, natomiast 41-latek ukrywał się do minionego poniedziałku przed organami ścigania. Okazało się, że przestępcy działali na terenie niemal całego województwa pomorskiego od maja do lipca br. Kradli głównie pojazdy osobowe marki volkswagen oraz quady, włamywali się również do samochodów zabierając z nich cenne wyposażenie m.in. radioodtwarzacze, nawigacje GPS, inne pozostawione przez pokrzywdzonych przedmioty.
Oszacowana, jak dotąd suma strat powstałych w wyniku przestępczego procederu wyniosła blisko 200 tys. zł. Jak wynika z ustaleń policjantów mężczyźni ukradli 10 pojazdów, były to głównie samochody osobowe i quady. Aż 24-krotnie włamywali się do samochodów.
Śledczy 20 i 41-latkowi postawili w sumie 30 zarzutów. 19-latek usłyszał 6 zarzutów popełnienia przestępstw. Za kradzież pojazdu, kradzież z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.