Groźny wypadek w Piaśnicy

Cztery osoby pozostają w szpitalu po piątkowym wypadku w Piaśnicy. Do czołowego zderzenia daewoo i fiata doszło na krzyżowaniu z wojewódzką nr 218. Kierowca daewoo chcąc uniknąć uderzenia w pojazd poprzedzający zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się prawidłowo jadący fiat. Kierowcy byli trzeźwi.

W miniony piątek po godz. 13 w Piaśnicy na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 218 doszło do groźnego wypadku drogowego, w którym ucierpiały cztery osoby pozostające nadal w szpitalu.

Jak wstępnie ustalili policjanci 19-letni kierowca daewoo mieszkaniec gm. Kosakowo jechał z czterema osobami na pokładzie z Wejherowa w kierunku Krokowej. Chcąc unikną uderzenia w tył pojazdu poprzedzającego zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka fiatem. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznały cztery osoby: kierowcy obu samochodów oraz dwójka pasażerów daewoo.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku oraz apelują o większą rozwagę na drogach. – Bardzo często takie wypadki kończą się tragicznie – mówi st. asp. Łukasz Dettlaff, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. – Tylko jazda zgodna z przepisami, stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do innych użytkowników dróg pozwoli na bezpieczne podróżowanie.