Srebro dla siatkarzy z Jastarni

PRUSZCZ GD. Młodzi siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni z powodzeniem uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Trójmiasta w Minisiatkówce Chłopców o „Puchar Kinder+Sport”, który odbył się w sobotę w Pruszczu Gdańskim. 
Wśród chłopców z rocznika 1999 i młodsi wspaniale zaprezentowała się pierwsza drużyna UKS, która zajęła drugie miejsce. Chłopcy z Jastarni grali w składzie: Krzysztof Glembin, Jakub Muża, Jakub Nadolski i Kacper Nowak.

Wyniki klas piątych: 1. UKS Jasieniak Gdańsk, 2. UKS w Jastarni, 3. SP Dziemiany. Wśród chłopców z klas szóstych zwycięzcami turnieju zostali chłopcy z UKS Suchanik Gdańsk, drugie miejsce zajął zespół gospodarzy – Pruszcza Gdańskiego. W tej kategorii Jastarnię reprezentowały dwa zespoły, które ostatecznie zajęły piąte i szóste miejsce.

– Pod nieobecność naszego najlepszego zawodnika, Adama Lenca wynik ten należy uznać za poprawny – uważa Leszek Herrmann, trener zawodników z Jastarni. – Chłopcy w nowym składzie, ustawieniu i z innymi zadaniami na boisku osiągnęli wysoki wynik.

Zespół UKS w Jastarni I reprezentowali: Bolesław Gwardzik, Jakub Muża, Wojciech Stachowicz i Patryk Zwara. Nagrody i medale zwycięskim zespołom wręczał wiceprezes PWZPS, Stanisław Kwiatkowski.