UKS w Jastarni mistrzem Torunia

TORUŃ. Mistrzostwo Torunia w trójkach siatkarskich wywalczyli zawodnicy UKS w Jastarni. W turnieju brało udział 17 zespołów, które w turniejach eliminacyjnych zgromadziły największą ilość punktów rankingowych.
– Turniej stał na bardzo dobrym poziomie sportowym – twierdzi Leszek Herrmann, trener siatkarzy z Jastarni. – Kilkanaście meczów było bardzo wyrównanych, a o zwycięstwie często decydował trzeci set lub gra na przewagi. W półfinale każdy mecz był pełen zachwycających siatkarskich akcji, dynamicznych ataków i niesamowitych obron. Przyjemnie i z podziwem oglądało się także siatkówkę zaprezentowaną przez zespoły występujące w meczu finałowym.
Ostatecznie mistrzem Torunia 2011 został zespół UKS w Jastarni występujący w składzie: Kamil Herrmann, Patryk Ośmieła i Tomasz Wołoszuk, którzy w finale pokonali Bogmar Ostromecko (Wojciech Święcicki, Łukasz Śliwiński, Wojciech Siminski) – wynikiem 2:1. W meczu o trzecie miejsce Cis Cekcyn (Michał Górecki, Karol Wysokiński, Bartosz Polowczyk) – Błękitna Strzała (Aleksander Bieńkowski, Jakub Pietrykowski, Adam Nowakowski, Mariusz Okraszewski) 2:1.

Kolejność turnieju:

  1. UKS w Jastarni
  2. Bogmar Ostromecko
  3. Cis Cekcyn

Organizatorem „X Otwartych Mistrzostw Torunia w Trójkach Siatkarskich 2011”, które rozegrano w niedzielę w hali Zespołu Szkół Technicznych był UKS „Budowlanka”.