Finał Rajdu Odkrywców na puckim rynku

W niedzielę 5 sierpnia w Pucku odbył się finał Rajdu Odkrywców. Uczestnicy rajdu w liczbie tysiąca, przemierzyli dziesięć tras, które miały w sumie tysiąc kilometrów. Głównym zadaniem uczestników było zapoznanie się z historią dziesięciu wybitnych postaci regionu.

Program finału rajdu rozpoczął się od mszy świętej dla chętnych w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. Następnie wszyscy uczestnicy zebrali się na molo w Pucku by o godzinie dziewiętnastej wspólnie przemaszerować na Stary Rynek w Pucku. Tu odbył się apel finałowy, na którym Rajd Odkrywców podsumowali organizatorzy oraz główny partner – Samorząd Województwa Pomorskiego. Obecni byli pozostali partnerzy i patroni. Po apelu finałowym przeprowadzono warsztaty taneczne pod tytułem „W rytmie Kaszub”. Kiedy na puckim rynku zrobiło się już ciemno na telebimie umieszczonym za sceną wyemitowano po kolei reportaże filmowe nakręcone na wszystkich dziesięciu trasach przez uczestników rajdu. Organizatorzy postawili przed uczestnikami ambitne zadanie przedstawienia dziesięciu wybitnych postaci związanych z regionem Pomorza, Powiśla Kaszub i Kociewia. Uczestnicy na trasie spotykali się z mieszkańcami miejscowości, w których żyli bohaterowie i odwiedzali instytucje pielęgnujące pamięć o nich. Dzięki temu reportażyści mieli okazję zdobyć informacje z „pierwszej ręki” co większość z nich dobrze wykorzystała dzięki czemu wyemitowane materiały były ciekawe. Na zakończenie odbył się koncert Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, a w przerwie koncertu wręczono nagrody patrolom zwycięskiej trasy.

 

Gratulujemy organizatorom udanej imprezy i zachęcamy do kontynuowania dzieła! Chętnie wesprzemy podobne inicjatywy na naszym terenie!

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z finału.