Ziemia Pucka.info – wrzesień 2018

W naszej comiesięcznej gazecie prezentujemy: rozmowę z prezesem Towarzystwa Upiększania Miasta Pucka dr Danutą Dettlaff, agroturystykę w wykonaniu Państwa Ptach ze Smolna, plan dożynek wojewódzkich na 16 września, zapowiedź III Maratonu Północy, specjalny wywiad z Grzegorzem Hyży oraz wiele innych newsów. Zapraszamy do lektury e-wydania

Zakończyła się XIII edycja D-DAY Hel

Jak co roku relacjonujemy wybraną inscenizację z zakończonego D-DAY Hel. Jak zawsze dopisały grupy rekonstrukcyjne, sponsorzy i organizatorzy, którzy dla widzów przygotowali wiele atrakcji. Jedą z nich była inscenizacja “Carentan”. W Normandii już w nocy z 5 na 6 czerwca wylądowali żołnierze z 82 i 101 dywizji powietrzno desantowej USA oraz dywizja brytyjska. Spadochroniarze mieli uchwycić przyczółki, zabezpieczyć drogi i mosty by inwazja mogła się powieźć. W toku tych działań w rejonie Carentan dochodziło do walk z grenadierami pancernymi z 6 pułku strzelców spadochronowych, którzy dysponowali zamaskowanymi pojazdami.

Gratulujemy Helanom imprezy, która walnie przyczynia się do wydłużenia sezonu turystycznego w naszym regionie.

Czytaj dalej Zakończyła się XIII edycja D-DAY Hel

Podsumowanie Rajdu Rowerowego na Orientację

Dziewiąta edycja Rajdu Rowerowego na Orientację dobiegła końca. Blisko siedemdziesięciu uczestników i uczestniczek stanęło na starcie w Leśniewie by rywalizować na trasach o długości dwudziestu i czterdziestu kilometrów.

W niedzielne popołudnie blisko trzydzieści zespołów wyruszyło w poszukiwaniu punktów kontrolnych rozmieszczonych w różnych zakątkach Puszczy Darżlubskiej. Na starcie stawili się pasjonaci sportów rowerowych, rodziny czy po prostu grupy ludzi zamierzających atrakcyjnie spędzić słoneczną, wakacyjną niedzielę.

Czytaj dalej Podsumowanie Rajdu Rowerowego na Orientację