Kaszuby Północne – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie

Spot w swojej formie przypominać ma film przyrodniczy. Narratorem jest postać wzorowana na takich przyrodnikach jak David Attenborough czy Tony Halik. Nasz przewodnik – podróżnik i przyrodnik odkrywa przed nami zwyczaje niezwykłego plemienia, które do perfekcji opanowało współistnienie z przyrodą. Korzystający z uroków Północnych Kaszub turyści zostali przedstawieni jako rzadki gatunek bytujący w dzikim rezerwacie przyrody.

Film: https://www.youtube.com/watch?v=k26Nk-8z1_M&t=6s

Koncert „Missa pro pace” w Żarnowcu

Zapraszamy serdecznie na koncert dialogowy „Missa pro pace”, który odbędzie się 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 20:30 w kościele pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu, ul. Klasztorna 3.

Wydarzenie jest dialogiem muzyki dawnej i współczesnej: XV-wiecznych graduałów cysterskich wykonanych śpiewem z muzyką organową i improwizacją współczesnych trendów jazzowych. Na wykonanie koncertu składają się części mszy pozostające ze sobą w relacji wokalno – instrumentalnej. Wystąpią:  Chór Lutnia z Luzina śpiew, Hasmik Sahakyan – sopran, Tomasz Fopke – baryton, Jakub Klemensiewicz – saksofon, Dominik Kisiel – organy.

Czytaj dalej Koncert „Missa pro pace” w Żarnowcu