GMINA KOSAKOWO. W miniony weekend policjanci puckiego garnizonu zatrzymali na terenie powiatu kilkanaście osób w wieku od 17 do 31 lat podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Młodzi ludzie to mieszkańcy województwa pomorskiego, kilka osób pochodziło z centralnej Polski.
Niemal we wszystkich przypadkach do zatrzymań doszło na terenie gminy Kosakowo, gdzie w tym czasie odbywał się kilkudniowy festiwal muzyczny. Mundurowi z prewencji, drogówki i wydziału kryminalnego zabezpieczyli łącznie ponad 150 jednorazowych porcji narkotyków: amfetaminy i marihuany.
Śledczy przesłuchali zatrzymanych, usłyszeli oni zarzut posiadania środków odurzających. Za ten proceder grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
