Prezes Czerwiński zawieszony

WŁADYSŁAWOWO. Roman Czerwiński, prezes spółki Abruko został wczoraj, tj. we wtorek zawieszony w czynnościach służbowych. Jego zdaniem to działalność polityczna wymierzona w funkcję przewodniczącego Rady Powiatu Puckiego, którą piastują już kolejną kadencję. Czerwiński jest jednym z czołowych działaczy Platformy Obywatelskiej na naszym terenie.Zawieszenie nastąpiło nagle. Prezes otrzymał zakaz wejścia na teren zakładu. Jak twierdzi z częścią członków rady nadzorczej do firmy przybyli ochroniarze. Uważa, że te działania są bezprawne. Podobnie sądzą jego koledzy partyjni.
– Teraz nie mam już na co czekać – mówi zawieszony prezes. – Będę kandydować na burmistrza miasta – zapowiada.
Niestety, informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy pod sam koniec zamknięcia tego numeru gazety. W następnym numerze przedstawimy zdanie na ten temat władz miasta lub przedstawicieli rady nadzorczej spółki Abruko.

Już jutro będziecie Państwo mogli obejrzeć na naszej stronie wywiad z prezesem Czerwińskim przeprowadzony tuż po jego zawieszeniu.

Poniżej tekst oświadczenia zarządu powiatowego PO:
Zarząd Powiatowy Platformy Obywatelskiej RP w Pucku informuje, iż dnia 26.07.2011 r. Pan Roman Czerwiński w sposób bezprawny został pozbawiony, przez część Rady Nadzorczej ABRUKO Sp. z o.o. we Władysławowie, funkcji Prezesa Zarządu tejże Spółki. Część Rady Nadzorczej Spółki optująca za tą decyzją związana jest z SLD.
Pan Roman Czerwiński sprawuje aktualnie funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Puckiego, jest członkiem Rady Regionu Pomorskiego PO RP, v-ce Przewodniczącym Zarządu Powiatowego PO RP, Przewodniczącym Koła PO RP we Władysławowie i kandydatem PO na Burmistrza Władysławowa w najbliższych wyborach samorządowych.
Zarząd Powiatowy PO RP w Pucku upoważnia p. Romana Czerwińskiego do udzielania wszelkich informacji w powyższej sprawie. Tel. kontaktowy: 609 690 058 , e-mail: roman.czerwiński@neostrada.pl