Ja się polityką nie zajmuję

WŁADYSŁAWOWO. Poniżej zamieszczamy pełny zapis oświadczenia burmistrza Władysławowa Grażyny Cern, które otrzymaliśmy dzisiaj w związku z publikacją tekstu o zawieszeniu w czynnościach służbowych Romana Czerwińskiego, prezesa władysławowskiej spółki Abruko. Jutro w godz. 8-9 rano powinniśmy zamieścić na naszej stronie bardzo ciekawy wywiad z prezesem Czerwińskim, który nagraliśmy tuż po jego zawieszeniu. 

W dniu dzisiejszym przez swoich współpracowników zostałam powiadomiona o ukazaniu się na stronie internetowej Ziemi Puckiej zwiastuna wywiadu jaki został przeprowadzony z zawieszonym w czynnościach Prezesem Zarządu „ABRUKO” sp. z o.o. z siedzibą we Władysławowie Panem Romanem Czerwińskim.

Po lekturze tego krótkiego tekstu pragnę oświadczyć, że Burmistrzem Miasta Władysławowa zostałam nie dla „uprawiania” polityki, ale by w mieście działo się lepiej i by Władysławowo rozwijało się, a nie pozostawało w stagnacji, jak działo się to dotychczas.

Dziwią mnie tutaj słowa, które miał wypowiedzieć Pan Czerwiński, że jego zawieszenie ma związek z byciem Przewodniczącym Rady Powiatu, czy też Przewodniczącym struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej, wobec zaistnienia faktów, którym sam nie zaprzecza, a je wręcz potwierdza.

Stwierdzam więc, iż zawieszenie go w czynnościach przez Radę Nadzorczą ( a więc nie Burmistrza ) miało przede wszystkim związek z podejrzeniem działania na szkodę spółki, choć mamy tu do czynienia również z kwestiami wynikającymi z treści samego statutu spółki.

Mowy więc nie ma o jakimkolwiek podtekście politycznym, a nawet i osobistym, gdyż rozumny Burmistrz współpracuje z każdym, który chce z nim działać dla wspólnego dobra, jakim jest Gmina.

Zawieszenie w czynnościach, a więc nie odwołanie służyć ma wyjaśnieniu wszystkich spraw, gdzie osoba „czysta” w czynach i działaniach nie powinna się niczego obawiać.

Z pewnością będę chciała w sposób szerszy odnieść się do treści całego wywiadu, który to jak mniemam zostanie przez Pana Czerwińskiego autoryzowany, gdzie proszę o umożliwienie mi tego.

Na koniec chcę oświadczyć, iż dołożę wszelkich starań, by kondycja miejskiej firmy „Abruko” ( 100% udział Gminy Władysławowo ) wskutek zaistniałych zdarzeń nie poniosła szkody, co odnosi się również, a może i przede wszystkim do zatrudnionych tam pracowników.

 

Władysławowo. dnia 27 lipca 2011 roku dr Grażyna Cern