Włamywali się by kraść

MOSTY. Wczoraj śledczy z komendy powiatowej w Pucku postawili 17-letniemu mieszkańcowi gminy Kosakowo osiem zarzutów przestępstw skierowanych przeciwko mieniu. Puccy kryminalni zajmujący się sprawą ustalili, że 17-latek wspólnie z nieletnim, rok młodszym wspólnikiem z tej samej gminy na przestrzeni lipca w dwóch miejscowościach gminy Kosakowo dokonali, co najmniej ośmiu kradzieży, włamań oraz uszkodzenia mienia powodując straty przekraczające 4 tys. zł.

Łupem sprawców padły m.in. materiały budowlane, kanister z paliwem oraz rower. Kilkukrotnie mężczyźni próbowali włamać się do kontenera na jednej z posesji w Mostach, dwukrotnie zniszczyli też materiały budowlane, wybili szyby w oknach jednego z budynków.

Obaj sprawcy w minioną niedzielę trafili w ręce mundurowych, kiedy na jednej z posesji ich występki zarejestrowała kamera. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że sprawcy na swoim koncie mogą mieć więcej podobnych przestępstw.

– Sprawa jest rozwojowa niewykluczone, że lista zarzutów będzie dłuższa – twierdzi asp. Łukasz Dettlaff, oficer prasowy KPP Puck. – Za włamanie i usiłowanie włamania grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności, kradzież i uszkodzenie mienia zagrożone jest karą nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Nieletni za popełnienie przestępstwa odpowiadać będzie przed sądem rodzinnym.