Grozili pobiciem za 22 złote

WŁADYSŁAWOWO. Wczoraj w puckiej prokuraturze zarzut rozboju usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 17 i 27 lat. Wobec podejrzanych prokuratura zastosowała policyjny dozór. Obaj mężczyźni wspólnie z innym nieustalonym dotąd sprawcą w minioną niedzielę we Władysławowie dokonali rozboju na trzech mieszkańcach Bydgoszczy. Grożąc im pobiciem zabrali 22 złote i uciekli.

Do wymuszenia rozbójniczego doszło w minioną niedzielę po godz. 2.00 na jednej z władysławowskich ulic. Jak ustalili policjanci do trzech mieszkańców Bydgoszczy w wieku 18-19 lat podeszło trzech innych, którzy grożąc im pobiciem zażądali wydania wszystkich pieniędzy. Kiedy pokrzywdzeni oddali im 22 złote, sprawcy przeszukali im kieszenie i uciekli.

Zawiadomieni o przestępstwie mundurowi z komisariatu we Władysławowie szybko zjawili się na miejscu. Razem z pokrzywdzonymi przeczesali pobliskie osiedla. Na ulicy Hryniewieckiego zauważyli jednego spośród trzech sprawców. 17-latek próbował ucieczki, ale szybko został zatrzymany.

Podejrzany trafili do komisariatu, resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Po południu w ręce kryminalnych wpadł drugi ze sprawców, zatrzymany został w wynajmowanej kwaterze we Władysławowie. 17-latek z Bielska Białej i 27-latek z Głowna w puckiej prokuraturze usłyszeli zarzut rozboju, zastosowano wobec nich policyjny dozór. Trwają poszukiwania trzeciego ze sprawców. Za dokonanie rozboju grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.