Z łomem na mieszkanie

WŁADYSŁAWOWO. Wczoraj dwóch mieszkańców Rumi usłyszało zarzut usiłowania włamania do mieszkania. Poszukiwany jest trzeci sprawca. Mieszkańców Rumi zatrzymali puccy kryminalni w minioną środę. Mężczyźni łomem próbowali wyważyć drzwi. 

Wczoraj śledczy z komisariatu we Władysławowie postawili zarzut usiłowania włamania dwóm mieszkańcom Rumi w wieku 22 i 23 lat. Mężczyźni wspólnie z trzecim sprawcą – mieszkańcem Grudziądza – w miniony poniedziałek próbowali włamać się do mieszkania przy ul. 1000-Lecia PP we Władysławowie. Sprawcy łomem chcieli wyważyć drzwi, jednak nie udało im się sforsować zabezpieczeń. Policjanci z wydziału kryminalnego puckiej komendy następnego dnia po zgłoszeniu przestępstwa ustalili tożsamość dwóch sprawców, mieszkańców Rumi. Obaj zatrzymani zostali w miejscu zamieszkania i trafili do policyjnego aresztu. Śledczy znają też tożsamość trzeciego podejrzewanego, mieszkańca Grudziądza. Jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

Śledczy z Władysławowa zabezpieczyli łom, którego sprawcy użyli do przestępstwa. Narzędzie było schowane w bagażniku samochodu 22-latka. Teraz podejrzani odpowiadać będą za usiłowanie włamania, za to przestępstwo grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.