Narkotyki w ścianie

PUCK. W sobotę sąd aresztował tymczasowo 23-letniego mieszkańca gm. Kosakowo. Mężczyzna zatrzymany został w miniony czwartek przez kryminalnych z Pucka i Gdańska. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli m.in. ponad tysiąc porcji marihuany i amfetaminy.

W minioną sobotę sąd aresztował na najbliższe trzy miesiące 23-letniego mieszkańca gm. Kosakowo. W piątek w puckiej prokuraturze podejrzany usłyszał łącznie cztery zarzuty posiadania narkotyków i handlu nimi. Sprawa ujrzała światło dzienne w miniony czwartek po południu. Wówczas na terenie gm. Kosakowo zatrzymano dwóch mężczyzn. Pierwszy wpadł 28-letni mieszkaniec Skierniewic. Zatrzymany został przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Komendy Powiatowej Policji w Pucku, po tym jak wyszedł z obserwowanego przez nich budynku. Mundurowi znaleźli przy 28-latku ponad 1,5 grama marihuany. Następnie zatrzymany został 23-letni mieszkaniec gm. Kosakowo. W jego mieszkaniu w specjalnie przygotowanym otworze w ścianie zasłoniętym niewielkim obrazkiem policjanci znaleźli łącznie ponad tysiąc porcji marihuany i amfetaminy. Śledczy zabezpieczyli m.in. także wagę elektroniczną.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 28-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków i następnego dnia został zwolniony. 23-latek w miniony piątek w puckiej prokuraturze usłyszał jak dotąd cztery zarzuty: posiadania znacznej ilości narkotyków i trzykrotnego handlu środkami odurzającymi. W sobotę natomiast, sąd zastosował wobec mieszkańca gm. Kosakowo tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone, że lista zarzutów postawionych 23-latkowi będzie dłuższa.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za posiadanie znacznej ilości narkotyków do lat 8, natomiast handel środkami odurzającymi zagrożony jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.