Rozpoczęli grę w siatkówkę

W Pucku rozegrany został pierwszy turniej eliminacyjny nowego sezonu Syberiady. 

W hali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku rozpoczęły się rozgrywki siatkarskiej „Syberiady”. Do rozgrywek przystąpiło tym razem tylko osiem zespołów, które w turnieju kwalifikacyjnym walczyły o awanse do pierwszej i drugiej ligi. Zmagania siatkarzy-amatorów z powiatu puckiego potrwają do marca, a w tym czasie odbędzie się łącznie 9 turniejów.
Organizatorzy zawiadamiają, że jest jeszcze jedno wolne miejsce dla drużyny. Zgłoszenia pod numerem 507-444-715.
Zawodnicy, którzy nie posiadają własnej drużyny i chcą uczestniczyć w rozgrywkach, mogą zgłaszać się przed zawodami do organizatora rozgrywek.
Mniejsza ilość drużyn spowodowała zmiany w regulaminie „Syberiady”. Od obecnego sezonu nie mogą w niej uczestniczyć zawodnicy, którzy są członkami klubów siatkarskich i biorą udział w rozgrywkach ligowych w kategoriach juniora i seniora. Natomiast mogą w „Syberiadzie” grać zawodnicy na poziomie kadeta i młodzika. Organizatorzy chcą, aby w rozgrywkach startowali przede wszystkim mieszkańcy z naszego terenu, którzy mają rzadką okazję trenować i grać w siatkówkę.
Turniej kwalifikacyjny rozpoczął się od losowania grup. Dwie najmocniejsze drużyny z poprzedniego sezonu, czyli Strzelno i XYZ zostały rozstawione. Do nich dokoptowano brakujące zespoły. W czterozespołowych grupach grano systemem „każdy z każdym”.
Mniejsza ilość zespołów spowodowała, że mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów w pełnym wymiarze, czyli do 25 pkt. Trzeci set grano do 15 pkt.
Przed rozpoczęciem gier ustalono, że pierwsze i drugie drużyny z każdej grupy zagrają w kolejnym turnieju w I lidze, a trzecie i czwarte w II lidze.
Kolejny turniej „Syberiady” odbędzie się w dniu 26 listopada (sobota) o godz. 14.00 w hali MOKSiR w Pucku, ul. Lipowa 3.

WYNIKI GRUPY „A”: Strzelno – Władysławowo 2:0, UKS w Jastarni II – Ambitni 2:0, Władysławowo – Ambitni 2:0, Strzelno – UKS w Jastarni II 1:2, Władysławowo – UKS w Jastarni II 0:2, Ambitni – Strzelno 2:0.
TABELA GRUPY „A”
1. UKS w Jastarni II 8 6:1 – 1.liga
2. Strzelno 7 5:2 – 1.liga
3. Władysławowo 3 2:4 – 2.liga
4. Ambitni 0 0:6 – 2.liga

WYNIKI GRUPY „B”: XYZ – Połczyno 1:2, M&G Trans – UKS w Jastarni I 2:1, Połczyno – UKS w Jastarni I 0:2, XYZ – M&G Trans 0:2, Połczyno – M&G Trans 0:2, XYZ – UKS w Jastarni I 0:2.
TABELA GRUPY „B”
1. M&G Trans 8 6:1 – 1.liga
2. UKS W Jastarni I 7 5:2 – 1.liga
3. Połczyno 2 2:5 – 2.liga
4. XYZ 1 1:6 – 2.liga

Patronat medialny nad imprezą objął dwutygodnik Ziemia Pucka.info oraz serwis internetowy SportowePomorze.pl.