Załoga Anakondy odnalazła ciała wędkarzy

RZUCEWO – KUŹNICA. Śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej uczestniczył dzisiaj w akcji poszukiwawczej prowadzonej na Zatoce Puckiej. Poszukiwano dwóch mężczyzn, którzy wypłynęli z Rzucewa i nie powrócili z połowu ryb. Po kilkudziesięciu minutach lotu śmigłowiec „Anakonda” odnalazł ciała obu zaginionych.

Marynarka Wojenna została zaalarmowana przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne około godz. 13:10. Poszukiwano dwóch mężczyzn, którzy wczoraj wypłynęli 3-metrową łodzią na połów ryb. Po niespełna 20 min od otrzymania sygnału do akcji poszukiwawczej wystartował śmigłowiec „Anakonda” dyżurujący na lotnisku w Gdyni Babich Dołach. Na morze wyszły również jednostki ratownicze Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa m/s Orkan z Helu oraz łódź motorowa R-12 z Gdyni. Załoga śmigłowca ratowniczego MW o godz. 13:13 odnalazła pierwsze, a po 7 min drugie ciało mężczyzny w rejonie Rybitwiej Mielizny, ok. 2 mile morskie (3,5 kilometra) na południowy-zachód od Kuźnicy. Jednostka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa m/s Orkan podjęła oba ciała na pokład, a następnie przekazała je na brzegu jednostce policji.

O godz. 13:33 śmigłowiec „Anakonda” zakończył swoją akcję i po 12 min wylądował na lotnisku Marynarki Wojennej w Gdyni Babich Dołach.