Uwaga: dwa nowe radiowozy

PUCK. Dzisiaj na miejscowym rynku odbyła się uroczystość przekazania funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Pucku dwóch nowych oznakowanych radiowozów. Uwaga piraci: na drogach porządzi drogówka!
Dzisiaj o godz. 11 na puckim rynku odbyła się uroczystość przekazania policjantom dwóch nowych radiowozów. Samochody marki Hyundai ze 115-konnymi silnikami zakupione zostały dla mundurowych z komisariatu w Krokowej oraz puckiej drogówki. Wartość każdego z nich wyniosła ponad 50 tys. zł. Sfinansowane zostały w połowie z budżetu policji, a drugą połowę dofinansowały kolejno Urząd Gminy w Krokowej dla mundurowych z tej gminy oraz Starostwo Powiatowe w Pucku, Urząd Miasta w Pucku i Urząd Gminy w Pucku dla policjantów z drogówki.

– To nie pierwsze pojazdy, które dofinansowują puckim funkcjonariuszom samorządy – mówi Łukasz Dettlaff, rzecznik puckiej policji. – W ubiegłym roku otrzymaliśmy dwa quady, a pod koniec 2008 roku aż cztery samochody, furgon fiata i trzy osobowe kia ceed.

Nowe nabytki zostały specjalnie przygotowane na potrzeby policjantów, wyposażone w sprzęt sygnalizacyjny, radiotelefoniczny i oznakowane w barwy srebrne z bocznymi niebieskimi pasami odblaskowymi. Po poświęceniu przez kapelana puckich policjantów ks. proboszcza Jerzego Kunca odbyło się uroczyste przecięcie wstęg i zaprezentowanie samochodów zgromadzonym mieszkańcom miasta.