Jantara Swarzewo czekają trudne mecze

Piłkarze drużyny Jantar Swarzewo wygrali pierwsze trzy mecze w halowej lidze piłki nożnej w Pucku. Teraz czekają ich kolejne, trudne spotkania.

Jantar Swarzewo po latach przerwy powrócił do rozgrywek halowych w zeszłym roku. Wówczas piłkarze spróbowali sił w Derbach Władysławowa, gdzie nie zajęli miejsca w czołówce tabeli. Tym razem może być inaczej. W pierwszych meczach w puckiej halówce wygrali wszystko co było do wygrania. Przede wszystkim liczą się zwycięstwa nad silnymi Farmaceutami (2:1) i rozgromienie równie silnej drużyny Mocny Full (8:2). W ostatnim spotkaniu przyszło rozprężenie, które kosztowało swarzewian nerwową końcówkę meczu. Po 8 min (na 20 min całości) zmagań z Relaksem Mechowo wynik brzmiał już 3:0. Piłkarze Jantara zwolnili tempo, co zaowocowało końcowym wynikiem 3:2. Mimo to wygrali trzy pierwsze spotkania w lidze halowej.

Na co dzień drużyna LZS Jantar ZiemiaPucka.info Swarzewo występuje w rozgrywkach grupy I klasy B Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W pierwszym sezonie po powrocie na ten szczebel rozgrywek zajmuje w tabeli drugie miejsce, premiowane awansem do klasy A. Rok wcześniej – tuż po reaktywacji – drużyna wygrała rozgrywki klasy B gminy Puck.
W rozgrywkach halowych – podobnie jak rok temu – działacze Jantara dali piłkarzom wolną rękę. Każdy mógł wystąpić w rozgrywkach, ale jednocześnie powstała drużyna występująca pod nazwą własną klubu. W jej skład weszli nie tylko piłkarze Jantara, ale i ich koledzy: bramkarze – Marcin Czajka i Krzysztof Kupferschmidt oraz Michał Dybała (Korona Żelistrzewo), Mariusz Kalwig, Paweł Kalwig, Michał Konkel (d. MKS Władysławowo), Waldemar Łuczak (Gdańsk, d. Jantar Swarzewo), Stanisław Poppel, Robert Ustarbowski. Już w najbliższą niedzielę czekają ich kolejne, dwa spotkania – z Ziną Połchowo i Finiszparkietem. Zwłaszcza ten drugi mecz – z dotychczasowym liderem tabeli – zapowiada się bardzo ciekawie. Zapraszamy do hali przy ul. Lipowej w Pucku od godz. 11. Mecze Jantara o godz. 12:10 i 12:55.

Więcej o drużynie Jantara Swarzewo na stronie: www.jantar.futbolowo.pl