Policjanci u uczniów w Kłaninie

Wczoraj policjanci z puckiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie. Szkoła promowała kierunki nauczania. Jednym z nich od ubiegłego roku jest profilowana klasa policyjna, dlatego mundurowi skorzystali z okazji i zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują i opowiadali o swojej pracy. Młodzież z klasy policyjnej prezentowała atrakcyjność tego kierunku nauczania.

Dzień otwarty Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie to świetna okazja do zareklamowania zawodu policjanta oraz zaprezentowanie uczniom klas gimnazjalnych nowych kierunków nauczania, w tym utworzonego w ubiegłym roku liceum o profilu policyjnym.

Podczas wczorajszego dnia otwartego tej szkoły policjanci zaprezentowali gimnazjalistom policyjny sprzęt, jakiego używają podczas służby oraz motocykle, quad i radiowóz. Funkcjonariusz – ratownik policyjny udzielał informacji z zakresu pierwszej pomocy.

Każdy mógł zapoznać się ze specyfiką tej pracy zanim podejmie naukę w zawodzie policjanta. Informacji udzielali doświadczeni stróże prawa. Puckich mundurowych wspierali uczniowie klasy policyjnej, którzy dla gimnazjalistów przygotowali prezentację multimedialną z doświadczeń jakie zdobyli podczas nauki.

Zainteresowani pod okiem policjantów oraz licealistów w mundurze mieli okazję zdobyć pierwsze doświadczenia w tym kierunku.