Aresztowali go gdy gotował obiad

Funkcjonariusze z komisariatu w Krokowej zatrzymali 56-latka pod zarzutem kradzieży z włamaniem. Mężczyzna włamał się do domków letniskowych w jednej z miejscowości Gminy Krokowa. W momencie zatrzymania był w domku i gotował obiad. Trafił do policyjnego aresztu.

O włamaniu policjantów z Krokowej zawiadomił właściciel domku letniskowego w jednej z miejscowości gminy. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że sprawca jest w domku. W momencie zatrzymania mężczyzna gotował obiad. Podejrzany od razu trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy wyjaśniając okoliczności przestępstwa ustalili, że 56-latek wybił szybę w oknie i włamał się najpierw do jednego domku. Wyniósł z niego m.in piecyk gazowy, butle z gazem oraz odtwarzacz DVD i dekoder TV. Następnie w ten sam sposób włamał się do drugiego domku, w którym planował zamieszkać.

Policjanci zabezpieczyli skradzione przez sprawcę przedmioty, których wartość oszacowano na kwotę około 700 zł.  Mieszkaniec powiatu słupskiego usłyszał dwa zarzuty włamania. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP Puck