Rozdanie samorządowych stanowisk

Dzisiaj we wszystkich samorządach odbyły się sesje, na których wybrano przewodniczących i wiceprzewodniczących rad.

W powiecie puckim przewodniczącym rady został Adam Zażembłowski, a jego zastępcami Michał Kowalski i Michał Kohnke. Dwaj pierwsi reprezentują Nasz Powiat Pucki, a ostatni Prawo i Sprawiedliwość. Z ramienia Platformy Obywatelskiej na stanowisko wiceprzewodniczącej zgłoszona została także Ewa Kownacka, ale nie zdobyła odpowiedniej ilości głosów.

Zdaniem obserwatorów życia politycznego najpoważniejszym kandydatem na starostę jest Jarosław Białk (NPP), a wicestarostą zostać ma Tomasz Herrmann (PiS). Wszystko rozegra się podczas sesji, którą zwołano na najbliższy czwartek.

Z kolei we Władysławowie nowym – starym przewodniczącym rady miejskiej został Stefan Klein, który sprawował tę funkcję już przed laty. Jego zastępcami zostali Bogdan Łagocki i Lech Kranc. Wśród zaprzysiężonych radnych zabrakło Romana Kużla, który jako zwycięzca drugiej tury wyborów został wybrany na burmistrza miasta. Roman Kużel obecny był podczas sesji jeszcze jako gość, gdyż swoje obowiązki podejmie dopiero za kilka dni. Na giełdzie nazwisk ewentualnych kandydatów na fotel wiceburmistrza wymienianych jest kilka nazwisk. Największe szanse wydaje się mieć Ryszard Wzorek.

Natomiast z informacji przedsesyjnych wynikało, że przewodniczącym rady w Pucku miał zostać Piotr Kozakiewicz.