Z amfetaminą i marihuaną

GOSZCZYNO, KAZIMIERZ. Policjanci powiatu puckiego zatrzymali w miniony weekend sześciu mężczyzn w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków. Wszyscy zostali zatrzymani podczas kontroli pojazdów.
Czwórka mieszkańców gminy Krokowa w wieku 19-20 lat trafiła do aresztu po tym jak w sobotę przed północą na terenie Goszczyna policjanci skontrolowali osobowego volkswagena. Na podłodze samochodu funkcjonariusze znaleźli woreczek z czterema porcjami amfetaminy. Ponadto od 20-letniego kierowcy samochodu pobrano krew do badań w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Jak ustalili śledczy właścicielem amfetaminy był 19-letni pasażer auta. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków i trzykrotnego częstowania nimi innych osób. Ponadto wyszło na jaw, że posiadacz amfetaminy wspólnie z drugim 19-latkiem na terenie gminy Krokowa dokonali czterech włamań i usiłowania włamań do obiektów gospodarczych skąd zabrali materiały budowlane wartości ok. 600 zł. Skradzione mienie policjanci odzyskali.
Z kolei dwóch mieszkańców Rumi w wieku 20 i 24 lat zatrzymali w niedzielę po godz. 21 w Kazimierzu funkcjonariusze z Kosakowa. Mundurowi zainteresowali się zaparkowanym niedaleko tzw. klifu osobowym daewoo. W samochodzie oprócz pasażerów znajdowały się akcesoria do palenia marihuany m.in. młynek, szklana fajka, specjalnie przystosowana butelka oraz prawie gram narkotyku. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.