Wiktor potrzebuje pomocy

WIELKIE ODLICZANIE ROZPOCZĘTE 

Pomóż Wiktorowi i Innym!

17 wrzesień 2017 r.


Przygotowania do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku
w
powiecie puckim ruszyły pełną parą.

Mój synek Wiktor ma 7 lat. Mieszkamy razem z mężem w powiecie puckim, w miejscowości Mrzezino. Wiktor ma dwie siostrzyczki, 5-letnią Anię i 14-miesięczną Dominikę. Choć każde z nich jest zupełnie inne, to będąc razem świetnie się uzupełniają. Ich ulubionym filmem jest „Marley i Ja”. Wspólnie bawią się, grają w piłkę i w gry planszowe. Gdy wszyscy jesteśmy razem słychać ich śmiech, rozmowy a cały dom wypełnia radość. Tak było do sierpnia 2016 r. kiedy to po raz pierwszy Wiktor usłyszał diagnozę – nowotwór krwi. Wtedy pomogła mu chemioterapia. Miesiąc temu kolejny raz usłyszeliśmy diagnozę – białaczka.

Choroba, która weszła w nasze życie niespodziewanie zabrała nam poczucie bezpieczeństwa. Natomiast Wiktorowi mimo tak młodego wieku odebrała beztroskie dzieciństwo. Udało mu się pokonać chorobę raz, więc mam nadzieję, że i tym razem tak się stanie, ale do tego potrzebny jest przeszczep. Wierzę, że Bóg postawi na naszej drodze osobę, która dzięki swojemu ogromnemu sercu pomoże wygrać zdrowie i życie naszego synka. Dlatego z całego serca proszę wszystkich ludzi o pomoc – zarejestrujmy się jako potencjalni dawcy szpiku! Nie pozwólmy zgasnąć małemu chłopcu, który bardzo chce żyć!

Rejestracja podczas tego Dnia Dawcy będzie prowadzona za pomocą pobrania wymazu
z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. W akcji weźmie udział wielu wolontariuszy, którzy będą wspierać wszystkie osoby, które będą chciały dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku w tym dniu.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data:               niedziela, 17 września 2017 r.

Godzina:         10:00 – 17:00

Miejsce:          Informacja Turystyczna, Plac Wolności 2 w Pucku

                        Zespół Szkół nr 1, ul. Morska 1 we Władysławowie

                        Biuro PGE EJ 1, ul. Pucka 2 w Krokowej

 

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Rejestracja dla dawców jest bezpłatna, ale jej koszt to 180 zł, który Fundacja DKMS pokrywa dzięki wsparciu osób prywatnych lub firm. Ty również możesz dołożyć do tego przysłowiowa cegiełkę.

Każda, nawet najmniejsze wsparcie finansowe pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców. Wiedząc, że rejestracja w bazie jest bezpłatna, będziemy wdzięczni, jeśli pokryjesz choćby jej część przekazując darowiznę na konto o numerze: 15 1240 6292 1111 0010 6197 7669. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.  

 

O Fundacji

Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i ponad 1 143 000 (lipiec 2017) potencjalnych dawców szpiku, a już 4376 (lipiec 2017) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.