Helskie plaże czyste i przygotowane na gości

Przez ostatnie pięć dni wychowankowie zakładu poprawczego ze Studzieńca sprzątali helskie plaże. Akcja na Helu odbywa się już po raz czwarty i udaje się dzięki współpracy Urzędu Miasta Helu z miejscowymi przedsiębiorcami, którzy w czystości okolicy widzą wspólny interes.
– Chętnie włączamy się we wspólne akcje, dzięki którym i mieszkańcy i turyści mogą się cieszyć czystymi plażami. Takie akcje mają sens – mówi Rafał Walczak lokalny przedsiebiorca.
Podczas pięciu słonecznych dni pogoda dopisywała i z cypla można było zaobserwować oddalone o kilkadziesiąt kilometrów pagórki w okolicy Mierzei Wiślanej a, po wodach okalających półwysep przepływały okręty wojenne powracające z ćwiczeń Baltops.

Nie dziwią więc dobre nastroje wychowanków poprawczaka: – Przyjeżdżamy tu co roku ponieważ podobają nam się morze i piasek – mówi Mateusz. Jego kolega, Marcin uzupełnia od razu: – Również dziewczyny… Jest tu ładnie. Przed sezonem jest cisza, spokój, a ludzie są mili. Przeważnie czekają tu na nas dodatkowe atrakcje. Na Helu można się kąpać, opalać. Kiedyś chcielibyśmy przyjechać tu na wakacje z rodziną…