Podsumowanie Rajdu Rowerowego na Orientację

Dziewiąta edycja Rajdu Rowerowego na Orientację dobiegła końca. Blisko siedemdziesięciu uczestników i uczestniczek stanęło na starcie w Leśniewie by rywalizować na trasach o długości dwudziestu i czterdziestu kilometrów.

W niedzielne popołudnie blisko trzydzieści zespołów wyruszyło w poszukiwaniu punktów kontrolnych rozmieszczonych w różnych zakątkach Puszczy Darżlubskiej. Na starcie stawili się pasjonaci sportów rowerowych, rodziny czy po prostu grupy ludzi zamierzających atrakcyjnie spędzić słoneczną, wakacyjną niedzielę.

Bazę Rajdu stanowił Wiejski Klub Kultury w Leśniewie. Tam odbyło się przywitanie uczestników oraz prezentacja multimedialna wyjaśniająca zasady imprezy. 
Na każdą z tras uczestnicy byli wpuszczani w odpowiednich odstępach czasu. Rowerzyści, którzy zdecydowali się na trasę czterdziesto kilometrową musieli stawić się na odprawie o godzinie 11:30 i musieli ją przebyć w ciągu sześciu godzin. Podobną procedurę przeszli również godzinę później uczestnicy trasy krótszej, którzy mieli na pokonanie swojej trasy cztery godziny.

Uczestnicy imprezy otrzymali mapę z punktami, do których musieli dotrzeć. Trasa krótsza miała do odnalezienia dziesięć punktów kontrolnych, natomiast uczestnicy trasy czterdzisto kilometrowej mieli do znalezienia aż dwadzieścia punktów. Trasa dłuższa była zdecydowanie bardziej wymagająca zarówno pod względem lokalizacji punktów kontrolnych jak i wytrzymałościowej. Trasa ta okazała się na tyle trudna, że żadna ze startujących drużyn nie była w stanie pokonać jej bezbłędnie.

Po powrocie na każdego czekały kiełbasy z grilla, napoje, wspólne dzielenie się wrażeniami oraz pokaz zdjęć wykonanych w trakcie pokonywania leśnych tras przez rowerzystów. Zakończenie imprezy, połączone z rozdaniem nagród i pucharów odbyło się o 19:00. Szczegółów i zdjęć dotyczących imprezy można szukać pod adresem www.rajd-lesniewo.prv.pl.

Wyniki:

Trasa 40 km:

I miejsce – „Darilion” Dariusz Okoń (Domatówko)

II miejsce – „TomCat” – Tomasz Waleńczak (Gdynia), Adam Kot (Gdańsk)

III miejsce – „Wykrojniki TSA” – Jacek Polasz (Reda)

Trasa 20 km:

I miejsce – „Będzie dobrze” – Semmerling Bartek, Semmerling Sebastian, Szymański Adam (Leśniewo)

II miejsce – „F–laczek „ Grzegorz Narloch (Leśniewo)

III miejsce – „Zielone strzały” – Sylwia Blaszke-Mielewczyk, Kinga Mielewczyk, Dawid Mielewczyk, Tomasz Mielewczyk (Puck)