Zakotwicz dobro w Dębkach

W dniach 2-4 sierpnia 2019 r. Dębki, letniskowa miejscowość nad morzem, stanie się miejscem zakotwiczania dobra na rzecz Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Chcemy poprzez różne formy artystyczne, rekreacyjne, integracyjne promować hospicjum, ideę opieki paliatywnej i zwrócić szczególną uwagę na wolontariat, który jest ogromnym wsparciem dla tego typu placówek. Współorganizatorami wydarzenia są Krokowskie Centrum Kultury i klub Kontener Dębki, zaś Ambasadorem Dentysta z Wieży z Władysławowa. Do akcji przyłącza się również Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne Przestrzeń z siedzibą w Bukowie koło Krakowa.

Nasi PATRONI MEDIALNI to: RADIO POZNAŃ i ZIEMIA PUCKA.info

W tym czasie zjeżdżają się do nas wolontariusze, dziennikarze, artyści z całej Polski. To z nimi wspólnie spędzamy czas i zachęcamy do integracji ze środowiskiem lokalnym i z wczasowiczami. Wzbudzamy potrzebę bycia z drugim człowiekiem, uczymy wrażliwości na jego los i podpowiadamy, jak można innym pomagać. Adresatami naszych spotkań są dzieci, ich rodzice i dziadkowie. Stawiamy na wielopokoleniową integrację oraz wspólne działania dobroczynne.

Program trzydniowej imprezy przedstawia się następująco:

2 sierpnia – piątek

Godz. 17:00 – przemarsz wolontariuszy w żółtych koszulkach ul. Spacerową , a następnie plażą od Rybaczówki do Kontenera, punktów docelowych, w których organizowane będą spotkania autorskie i projekcje filmowe. Zbiórka przy barze „Pan Kurczak”. W razie niepogody spotkanie w Kontenerze (wejście na plażę nr 21).

Godz.19:00 – Rybaczówka – Ola Kutz przedstawia…– pierwsze spotkanie z artystką, dziennikarką i zapowiedz premiery filmu „Jeszcze zdążę” oraz promocja kampanii „Ostatnie chwile szczęścia”.

Następnie  spotkanie z reżyserką Katarzyną Dąbkowską, twórczynią dokumentu „Niebo bez gwiazd”.

Tego samego dnia o godz.12:00 na Państwa życzenie w wyznaczone miejsce podjedzie bus hospicyjny, który zainteresowane osoby nieodpłatnie zabierze do puckiego hospicjum, by mogły osobiście spotkać się z pracownikami placówki, skorzystać z konsultacji specjalistów i zapoznać się z zasadami funkcjonowania tego domu. Następnie powrót do Dębek. Rezerwacja busa dokonywana będzie telefonicznie od 29 lipca do 1 sierpnia w godz. 14:00-20:00 pod numerem 694011933

3 sierpnia – sobota

Godz.11:00 – wymarsz wolontariuszy i wszystkich chętnych spod Rybaczówki do Kontenera.

W razie niepogody, spotkanie w Kontenerze (plaża wejście nr 21). Zajęcia ruchowe poprowadzi trener personalny Joanna Pająk. Zapraszamy dzieci i dorosłych do wspólnego rozruszania się.

Godz.12:00 – 15:00 – Kontener

I część koncertu zatytułowana „Wolontariusze i ich goście dla Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio”.

Do wspólnego śpiewania zapraszamy nastolatków, którzy mają talent wokalny i chętnie wystąpią na scenie. Zapisy w przeddzień w godzinach 15:00-20:00, kontakt telefoniczny 505131307

Godz.17:00 – 21:00 – Kontener

II część koncertu pt. „Muzyka pokoleń”, podczas którego zaśpiewają goście specjalni, a wśród nich m.in.: Olga Barej, Karolina Wojtko raper Mikser (Mikołaj Mądrzyk), Szymon Pejski. Akompaniować będą Martin Polak, Łukasz Makos , a na akordeonie zagra Jan Ganiec. W tym czasie zapraszamy też wszystkie dzieci na zajęcia animacyjne (teatralne, taneczne, rękodzielnicze i plastyczne)

Godz.19:00-20:00 – Kontener – pierwsze piętro – spotkanie z Grzegorzem Musiałem autorem książki „Ja, Tamara”, które poprowadzi Ola Kutz

Godz.21:00 – piosenka finałowa „ Jak płomyk zapałki”

4 sierpnia – niedziela

Godz.15:00 – Rybaczówka – ksiądz Łukasz Szymański zaprezentuje swoją książkę „Timetable. Mój rozkład jazdy”. Rozmowę poprowadzi artystka i dziennikarka Barbara Maciejewska.

Godzina 16:00 –17:30 wykorzystanie potencjału naszego mózgu do bycia szczęśliwymwarsztat poprowadzi brainolog Marzena Grochowska. Zapisy w piątek i w sobotę przy stoisku z hospicyjnymi książkami przy Rybaczówce. Zajęcia dla 14 osób, grupy mieszanej od juniora po seniora.
Godz.17:00
również w tym samym miejscu projekcja komedii „Manteltreger” w reżyserii studentki łódzkiej filmówki Beaty Hincke ( ciekawostka, że w języku kaszubskim z polskimi napisami)
godz.19:00 –
projekcja komedii „ Testament” w reżyserii Andrzeja Sipajły

Do zespołu dołączy Joanna Olech, która 3 sierpnia zaprasza na sesje zdjęciowe. Dochód przeznaczony na rzecz tytułowego beneficjenta akcji.

Spodziewamy się dużego zainteresowania, wspaniałych oraz bogatych przeżyć wewnętrznych i artystycznych. Zapraszamy do udziału.

Irmina Lewoszewska