Rozmawiali o porządku podczas sezonu

WŁADYSŁAWOWO. Wczoraj z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku zorganizowane zostało coroczne spotkanie robocze poświęcone współpracy w zakresie zabezpieczenia sezonu letniego na terenie powiatu puckiego.
W spotkaniu uczestniczyła m.in. Straż Graniczna, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei, byli przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictwa Wejherowo, Urzędu Morskiego, WOPR-u, SANEPID-u, a także lokalnych samorządów.
– Podczas prezentacji multimedialnej przedstawiono zaproszonym gościom sytuację zdarzeń z ubiegłego roku na terenie powiatu ze szczególnym uwzględnieniem miasta i gminy Władysławowo oraz Półwyspu Helskiego – informuje asp. Łukasz Dettlaff, oficer prasowy KPP w Pucku.
Poruszano także tematy współpracy w zakresie eliminowania przypadków niewłaściwego parkowania pojazdów na obszarze chronionym, zapobiegania dewastacji przyrody czy ograniczania uciążliwości lokali zakłócających ciszę nocną, a także wprowadzenia łączonych służb Policji i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Jeden komentarz do “Rozmawiali o porządku podczas sezonu”

  1. Ciekawe kiedy nasi funkcjonariusze wezmą się na poważnie za nielegalny handel „półobnośny”, który kwitnie wieczorami w naszych nadmorskich miejscowościach. Pół biedy kiedy handlarze nie tamują ruchu, ale są częste przypadki, że kobiety z dziećmi w wózkach jadą po ulicy bo na chodnikach stoją koce-stoiska.
    Mundurowi przyczepiają się tylko do tych, którzy nie przeszkadzają a wręcz przeciwnie uatrakcyjniają nasze miejscowości jak np. grający Indianie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.