Wykryli plantację marihuany

PUCK. W miniony piątek policjanci kryminalni z komendy wojewódzkiej i powiatowej w piwnicy domu jednorodzinnego w Pucku zlikwidowali plantację marihuany. Śledczy w piwnicy i kilku innych pomieszczeniach domu zabezpieczyli niemal 650 gramów ususzonej marihuany, co odpowiada ponad 3,2 tys. jednorazowych porcji tego narkotyku.
W specjalnie przygotowanych boksach funkcjonariusze znaleźli 54 doniczki z krzewami konopi indyjskich oraz sprzęt do uprawy marihuany m.in. lampy, wentylatory, pełną elektrykę, urządzenia elektroniczne, a także odczynniki chemiczne. W lodówce mundurowi znaleźli ponadto 26 sztuk ciastek oraz ponad 180 gram paluszków zawierających marihuanę, które jak ustalili kryminalni zatrzymany sam wytwarzał.
42-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj w puckiej prokuraturze usłyszał zarzuty wytwarzania marihuany i częstowania nią innych osób, także w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dzisiaj podejrzany trafi przed oblicze sądu, bowiem prokuratura na wniosek policji wystąpiła z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Za ten proceder grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze do “Wykryli plantację marihuany”

  1. no tylko ktoś z Pucka mogł być na tyle ogarniety żeby zrobic tak profesjonalną hodowle i wytwarzac tak dobre ziółko , a coś o tym wiem. Szkoda..

  2. he he he! nie dziwi że to w pucku, nikt inny nie wpadnie na taki pomysł tylko puck!

Możliwość komentowania jest wyłączona.